Anunt angajare arhitect stagiar

Ofertă stagiu arhitectură – Iași

Biroul de proiectare SUBMIT Iași oferă stagiu de pregătire pentru absolvenții facultății de arhitectură.

Experiență profesională solicitată:
˗ experiența în realizarea de proiecte reprezintă un avantaj;
˗ experiența în cadrul unei echipe de proiectare reprezintă un avantaj.

Ne dorim un stagiar care să se definească prin:
˗ spirit de observație și maximă atenție la detalii;
˗ conștiinciozitate și un dezvoltat simț al responsabilității;
˗ capacitate de învățare și adaptare rapidă;
˗ demn de încredere și sigur;
˗ automotivat, organizat și sociabil;
˗ abilitatea de a lucra în echipă, cât și individual;
˗ cunoștințe de arhitectură și dorință de perfecționare;
˗ cunoștințe de utilizare la nivel intermediar/avansat a cel puțin unui program CAD 3D.

Descrierea responsabilităților:
˗ propune soluțiile arhitecturale în cadrul proiectelor primite;
˗ realizează planuri, fațade, secțiuni pentru construcții civile;
˗ realizează antemăsurători/liste de cantități și redactează piese scrise;
˗ se documentează în permanență cu privire la noile tehnologii de lucru și noile materiale folosite în procesul de execuţie a lucrărilor;
˗ aduce în permanență îmbunătățiri la calitatea și randamentul desenelor realizate;
˗ aduce modificări proiectului în funcţie de necesitățile intervenite pe parcursul realizării proiectului;
˗ menține în permanență legătura cu membrii echipei în vederea finalizării cu succes a proiectelor;
˗ consultă cu regularitate legislația aplicabilă proiectelor de investiții vizate;
˗ execută sarcinile și predă documentația în timp util, conform planului stabilit.

Despre echipa noastră:
˗ oferim un mediu de lucru profesionist și posibilitatea de a acumula experiență în domeniul proiectării construcțiilor civile;
˗ ne place să împărtășim viziunea de business;
˗ suntem o echipă tânără, dedicată, cu spirit evolutiv;
˗ asigurăm: un mediu de lucru prietenos și relaxat, îndrumare și coordonare, încurajarea inițiativelor, remunerație corespunzătoare.

Dacă ești interesat/ă, te invităm să ne trimiți CV-ul și portofoliul de proiecte prin e-mail la adresa consultanta.submit@gmail.com și/sau să ne contactezi telefonic la numărul 0756.417.039.board